Η Πειθαρχική Επιτροπή της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, αφού εξέτασε τις υποθέσεις που αφορούν τις πειθαρχικές παραβάσεις των κάτωθι, αποφάσισε ομόφωνα να επιβάλλει τις παρακάτω ποινές: 

  1. Στο σωματείο Α.Π.Σ. ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ χρηματική ποινή   ΧΙΛΙΩΝ ΤΡΙΑΚΟΣΙΩΝ (1.300,00) ΕΥΡΩ για δυσφήμιση της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας.
  2. Στο σωματείο Γ.Σ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ χρηματική ποινή ΟΚΤΑΚΟΣΙΩΝ (800,00) ΕΥΡΩ για δυσφήμιση της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας.
  3. Στον Κο  Αναστάσιο Μήτρου, Πρόεδρο του σωματείου Α.Π.Σ ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ χρηματική ποινή ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΩΝ (500,00) ΕΥΡΩ για δυσφήμιση της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας.
  4. Στον Κο  Διονύσιο Ευστρατίου, Ποδοσφαιριστή του σωματείου Α.Π.Σ ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ χρηματική ποινή ΠΕΝΤΑΚΟΣΙΩΝ (500,00) ΕΥΡΩ για δυσφήμιση της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας.

 

Ο Πρόεδρος

Της Πειθαρχικής Επιτροπής

Αντώνιος Χατζηραφαηλίδης

Η Τεχνική Επιτροπή Πρωταθλημάτων Υποδομών της ΕΠΣ Καβάλας κάνει γνωστό στα συμμετέχοντα σωματεία και ακαδημίες ότι, μετά το τέλος της Α' φάσης του Πρωταθλήματος Υποδομών για τους δύο ομίλους της κατηγορίας Κ-16, θα πραγματοποιηθεί η τελική φάση στην οποία θα περάσουν οι δύο πρώτες ομάδες των δύο ομίλων και θα αναμετρηθούν "χιαστί" (ο πρώτος του πρώτου ομίλου με το δεύτερο του δεύτερου ομίλου και ο δεύτερος του πρώτου ομίλου με τον πρώτο του δεύτερου ομίλου).

Οι υπόλοιπες ομάδες των δύο ομίλων θα αγωνιστούν σε αγώνες κατάταξης. 

H Ειδική Επιτροπή Προπονητών της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας ενημερώνει όλους τους προπονητές, παράγοντες και γονείς που συμμετείχαν στη Σχολή UEFA D της Καβάλας τον Ιούλιο του 2021 ότι, εκκρεμεί η πραγματοποίηση του πρακτικού μέρους της Σχολής για την ολοκλήρωση της, με την όποια καθυστέρηση σε αυτήν να οφείλεται στα περιοριστικά μέτρα και τα επιδημιολογικά δεδομένα της COVID-19. 
 
Σε ενημέρωση που είχε η ΕΠΣ Καβάλας από το αρμόδιο τμήμα της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας και τον υπεύθυνο αυτού, κ. Χρήστο Σίσκο, έγινε σαφές ότι το πρακτικό μέρος της εν λόγω σχολής θα πραγματοποιηθεί στη διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου 2021-2022, λαμβάνοντας πάντα υπόψη τα δεδομένα της πανδημίας. Η διαδικασία που θα ακολουθηθεί είναι η εξής:
 
Μετά τον ορισμό της ημερομηνίας διεξαγωγής του πρακτικού μέρους της σχολής από την ΕΠΟ, θα υπάρξει ένα εύλογο διάστημα για να ενημερωθούν οι συμμετέχοντες από την ΕΠΣ Καβάλας μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (email).
 
Μετά την ολοκλήρωση του πρακτικού μέρους, θα ακολουθήσει η αποστολή των διπλωμάτων από την πλευρά της ΕΠΟ στην ΕΠΣ Καβάλας.
 
Τέλος, η ΕΠΣ Καβάλας θα παραδώσει τα διπλώματα στους συμμετέχοντες.
 
Υπενθυμίζεται ότι, η Σχολή UEFA D της Καβάλας είναι μία από τις 17 σχολές UEFA D που πραγματοποιήθηκαν σε ολόκληρη την Ελλάδα, στα πλαίσια του αναπτυξιακού προγράμματος Play - Enjoy - Learn.

Από την Επιτροπή Διαιτησίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας γίνονται γνωστοί οι διαιτητές που θα διευθύνουν τους αγώνες των Πρωταθλημάτων Υποδομών ΕΠΣ Καβάλας 2021-2022 για το Σαββατοκύριακο 06-07/11/2021.

 

Ορισμοί Διαιτητών Πρωταθλημάτων Υποδομών ΕΠΣΚ (06-07/11/2021) 

Από την Επιτροπή Διαιτησίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας γίνονται γνωστοί οι διαιτητές που θα διευθύνουν τους αγώνες της 6ης Αγωνιστικής των Πρωταθλημάτων ΕΠΣ Καβάλας 2021-2022.

 

Ορισμοί Διαιτητών 6ης Αγωνιστικής Πρωταθλημάτων ΕΠΣΚ (06-07/11/2021) 

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις ανέδειξε η κλήρωση της Β' φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας 2021-2022, η οποία πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 1 Νοεμβρίου 2021 στα γραφεία της Ένωσης. 

Οι 18 ομάδες της Β' φάσης θα αγωνιστούν σε έναν νοκ-άουτ αγώνα για την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση, εκεί όπου θα τις περιμένουν οι ομάδες της Γ' Εθνικής της ΕΠΣ Καβάλας, Νέστος Χρυσούπολης και Α.Σ. Ορφανίου Νέος Μέγας Αλέξανδρος. 

Η κλήρωση ανέδειξε τα παρακάτω ζευγάρια:

  1. Α.Σ. Παγγαίο - Αναγέννηση Λιμεναρίων 
  2. Βύρωνας Καβάλας - Αετός Οφρυνίου
  3. Ατρόμητος Χαλκερού - Νικητής (Κεραυνός Καλλιράχης - Δόξα Θεολόγου)
  4. Βρασίδας Νέας Περάμου - Άρης Πηγών 
  5. Καβάλα 2004 - Απόλλων Χρυσοχωρίου 
  6. Α.Ο. Ποταμιάς - Άρης Ζυγού 
  7. Α.Ε. Καβάλας - Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
  8. Άρης Πρίνου - Ορφέας Ελευθερούπολης
  9. Ατρόμητος Ακροβουνίου - Δόξα Αμυγδαλεώνα 

Οι αναμετρήσεις της Β' φάσης του Κυπέλλου θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 27-28 Νοεμβρίου 2021.